Wiadomości dla rodziców

5166005
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
572
4064
56995
5166005

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

poniedziałek 0800 - 1245

wtorek 0800 - 1345

  środa 0800-1100 

           1200 - 1430

czwartek 0815 - 1545

piatek 900 - 1100

         1115 - 1545

"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie"

Zapraszamy!!!


 Lektury w roku szkolnym 2015/2016:

 

                      Szkoła Podstawowa

       Klasa I

1) W. Chotomska „Pięciopsiaczki”

2) A. Lindgren „Dzieci z ulicy Awanturników”

3) A. Lindgren „Lotta z ulicy Awanturników”

4) J. Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”

5) M. Witewska „Z pamiętnika Zosi”

 

    Klasa II

      1) J. Grabowski „Puc, Bursztyn i goście” (fr.)

      2) M. Krüger „Karolcia”

      3) A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” (fr.)

      4) H. Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” (fr.)

      5) A. Milne „Kubuś Puchatek” (fr.)

      6) J. Papuzińska „Nasza mama czarodziejka” (fr.)

      7) Ch. Perrault „Czerwony Kapturek”

      8) J. Tuwim „Lokomotywa”, „Warzywa”, „Stół”

 

 Klasa III

        1) H. Ch. Andersen „Baśnie” („Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”)

        2) Cz. Centkiewicz „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

        3) A. Fredro „Paweł i Gaweł”

        4) J. Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”

        5) A. Lindgren  „Dzieci z Bullerbyn”

        6)  H. Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

        7) R. Pisarski „O psie, który jeździł koleją”

        8) H. Sienkiewicz „Bajka”

        9) W. Widłak „Puszka Pandory”

 

Klasa IV

       1) J. Brzechwa „Akademia pana Kleksa”

       2) C. Collodi „Pinokio”

       3) R. Gościnny „ Mikołajek”

       4) C. S. Lewis „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”

 

Klasa V

        1) F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”

        2) L. Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”

        3) A. Lindgren „ Bracia Lwie Serce”

        4) H. Sienkiewicz „ W Pustyni i w Puszczy”

 

           Klasa VI

1) I. Jurgielewiczowa „Ten obcy”

2) K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”

3) J.R.R. Tolkien „Hobbit”

4) J. Verne „W 80 dni dookoła świata”

 

       Gimnazjum

 

 Klasa I

1) A. Mickiewicz „Dziady”

2) M. Musierowicz „Opium w rosole”

3) A. de Saint Exupery „Mały Książę”

4) J. Słowacki „Balladyna”

5) Wybrane opowiadania St. Lema 

 

 Klasa II

1) A. Fiedler „Dywizjon 303”

2) A. Fredro „Zemsta”

3) Ursula K. Le Guin „Czarnoksiężnik z Archipelagu”

4) H. Sienkiewicz „Latarnik”

5) W. Szekspir „Romeo i Julia”

 

 Klasa III

1) A. Kamiński „Kamienie na szaniec”

2) Molier „ Skąpiec”

3) G. Orwell „Folwark zwierzęcy”

4) H. Sienkiewicz „Krzyżacy”

5) Sofokles „Antygona”